כשהסוסים באו לבקר בחצר הפילות

יום אחד למיכאל בנבנישתי ממחלקת פילים של גן החיות התנ"כי עלה רעיון איך לנצל את העובדה שגן החיות סגור כדי לעשות העשרה כפולה לסוסים ולפילות.

מחלקת פינת חי התלהבו מהרעיון, ואחרי ששלחו בדיקות צואה של כל המשתתפים לווטרינריות ווידאו שלא תהיה העברה של טפילים או מחלות בין שני המינים, ההעשרה יצאה לפועל.

בשלב הראשון, הפילות נכנסו לבית שלהם כדי לאכול ארוחה קלה. באותו זמן, סוס הפוני והסוסים המינאטורים שוחררו בחצר של הפילות. הסוסים רצו (טוב, כולם חוץ מסילקי, סוסה מיניאטורית מבוגרת שהעדיפה "ריצה" מתונה יותר), התגלגלו בחול, והשתכשכו במים. אחרי שהם התעייפו די, הם חזרו לפינת החי וצוות הפילים שחררו את הפילות תמר וסוזן אל החצר. תמר וסוזן יצאו לחקור את הסימנים החשודים שהסוסים השאירו אחריהם, ובדקו שהפלישה המוזרה הסתיימה והחצר חזרה לשקט הרגיל שלה.

היתרון של ההעשרה ברור, הסוסים נהנו ממרחב גדול ומעניין וגם עשו פעילות פיזית שטובה להם (אפילו סילקי). הפילות היו צריכות לצאת לחקור יחד את השטח, לתקשר ביניהן, והרגישו שבירת שגרה, היום שלהן היה קצת מלחיץ אבל בהחלט יום מעניין. תודה לצוות הפילים ומחלקת גן החיות לילדים על ההעשרה הזאת!

תמונה ראשית: ג'סיקה גרובמן.

go to the top of the page
קנה כרטיס
איך מגיעים?