ט"ו בשבט שמח!

ט"ו בשבט הוא חג האילנות ואנחנו רוצים לחגוג אתכם השנה גם מרחוק. הגנן הראשי של גן החיות, ג'וני גולדברג, לוקח אותנו למסע דרך גלגולו של עץ. בגן החיות יש צמחיה מפותחת ומושקעת, שנשתלה סביב התצוגות של בעלי החיים. העצים נותנים לנו המון, הם מספקים לנו צל, מורידים טמפרטורות בקיץ, מטהרים את האוויר מחלקיקים מזוהמים, מייצרים חמצן מוסיפים יופי וטבע ירוק ועוד המון.

בגן החיות אנחנו מטפלים בעצים בזמן שאנחנו חושבים על בעלי-החיים, ולהיפך. כשגוזמים ענף עסיסי של עץ חרוב למשל, הגננים מעבירים את הענף אל בעלי החיים חובבי העץ והעלים. והחרובים עצמם מהווים ממתק מפנק באימונים של הפילות. בשביל הפנדה האדומה הגננים שותלים במבוק, צמח שהוא התזונה העיקרית של הפנדה בטבע. כשגוזמים את שיח זיף הנוצה, מעבירים את הענפים שלו לתצוגת הפינגווינים שאוהבים להכניס אותו למחילות שלהם ולרפד את הבית.

השנה לא נוכל לקיים את אירוע הנטיעות כהרגלנו בט"ו בשבט, אז החלטנו לשתול עץ בשמכם :) ג'וני בחר לשתול עץ "מילה סורית" מול תצוגת הפילות. הוא מסביר שהעץ שהוא עץ ישראלי מוגן ומתאים לצמחייה של האיזור, יספק צל למבקרים, וגם נוכל להשתמש בענפים שצריך לגזום כדי ליצור פעילויות העשרה לפילות, לקופים, לטפירים, לג'ירפות ועוד, ולתת להם נשנוש טעים ובריא.

רוצים לשמוע עוד? צפו בסרטון!

go to the top of the page
קנה כרטיס
איך מגיעים?